KA-BAR - 1212 Black Serrated - Nóż taktyczny

KA-BAR KA-BAR

517

Fabrycznie nowy

Obniżka! KA-BAR - 1212 Black Serrated - Nóż taktyczny Powiększ

Oczekiwanie na dostawę

373,00 zł

brutto

399,00 zł brutto

-26,00 zł

Wysyłamy w ciągu 24h

Zwrot lub wymiana 30 dni

Darmowa dostawa od 169 zł

Wydaj jeszcze 169,00 zł i otrzymaj wysyłkę zupełnie gratis!

Nóż o stałej klindze amerykańskiej firmy Ka-Bar. Jeden z najpotężniejszych modeli amerykańskiego producenta i jeden z najmocniejszych noży na świecie. Potężna klinga i wytrzymała rękojeść sprawiają, że nabycie tego noża to inwestycja- będzie służył właścicielowi całe życie!

Wersja 1212 wyposażona została w ostrze COMBO- połączenie gładkiego z ząbkowaniem. Ząbki dobrze radzą sobie z cieciem materiałów w.

Czarna unowocześniona wersja noża Ka-Bar 1217. Od pierwowzoru różni się rękojeścią, która wykonana została z materiału Kraton G.

Głownię o profilu Clip Point wykonano z wytrzymałej, wysokowęglowej stali narzędziowej 1095 CRO-VAN (MADE IN USA) pokrytej czarną, półmatową i bardzo wytrzymałą powłoką ochronną na bazie żywic epoksydowych. Nóż bardzo popularny w mundurowych formacjach specjalnych na całym świecie.

W Polsce noży firmy Ka-Bar używa między innymi JW Grom - od lat 90tych.

Rękojeść z tworzywa ‘Kraton G’ posiada stalowy jelec zabezpieczający dłoń przed zsunięciem się na ostrze oraz stalową głowicę w tylnej części, którą można zastosować w roli polowego młotka lub broni ogłuszającej.

W zestawie znajduje się czarna skórzana pochwa- klasyczny wzór firmy Ka-Bar.

Nóż wzór 1212 wyprodukowany został w USA

1095 Cro-Van - Stal węglowa, podobna do stali 1095, ale twardsza i mocniejsza, długo trzyma ostrość i dobrze znosi ciężką prace. Wzbogacona jest o Chrom (Cr) i Wanad (V), zwiększa to odporność na korozje oraz ścieranie. Stal stosowana do produkcji noży przez firmę KA-BAR. Wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych.

Dane techniczne:

Stal: 1095 Cro-Van
Grubość ostrza: 4,2 mm 
Długość całkowita: 298 mm 
Długość ostrza: 178 mm
Waga: 307g
Szlif: płaski 
Głownia: Clip Point
Kąt ostrzenia: 20°
Twardość: 56-58 HRC 
Rękojeść: Kraton G® 

Wprodukowano w USA

Napisz opinię

Mechanix Wear - Rękawice M-Pact® Covert Glove - Czarny