Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCP - 180

HAIDU HAIDU

1124

Fabrycznie nowy

Obniżka! Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCP - 180 Powiększ

Oczekiwanie na dostawę

15,50 zł

brutto

16,00 zł brutto

-0,50 zł

Wysyłamy w ciągu 24h

Zwrot lub wymiana 30 dni

Darmowa dostawa od 169 zł

Wydaj jeszcze 169,00 zł i otrzymaj wysyłkę zupełnie gratis!

Ceramiczny kamień do ostrzenia Haidu z najmniejszej, kieszonkowej serii HCP. Dzięki swym kompaktowym rozmiarom stanowić może element podręcznego wyposażenia i służyć do ostrzenia noży w trakcie wypraw i wędrówek. Bez problemu zmieści się w kieszeni plecaka, ładownicy na pasku, itp. i z powodzeniem może zastąpić droższe kieszonkowe ostrzałki diamentowe. 

HCP 180 może być również użyty do czyszczenia powierzchni pozostałych kamieni ostrzących. 

Kamienie mogą być używane na sucho, z wodą lub olejem, doskonale nadają się do ostrzenia niemal każdej stali stosowanej w narzędziach tnących. 

Haidu to ostrzałki ceramiczne wykonane z węglika krzemu (SiC), które dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze uzyskały twardość aż 9,6 w skali Mohsa (drugi najtwardszy materiał po diamencie). 

Gradacja: 180

Naprawia i przywraca uszkodzoną krawędź ostrza. Bardzo szybko usuwa metal, pozostawia widoczne zarysowania. Jeden z najbardziej gruboziarnistych, powszechnie dostępnych kamieni. Bardzo ścierny - niewskazany dla początkujących użytkowników. Zalecany do czyszczenia powierzchni pozostałych kamieni po zakończeniu ostrzenia.

Rozmiar: 100 x 20 x 10 mm

UWAGA: Ostrzałki Haidu produkowane są ręcznie, dlatego też ich rozmiary mogą nieznacznie odbiegać od wymiarów podanych w specyfikacji. Ze względu na kruchość zastosowanego materiału należy się z nimi obchodzić delikatnie. 

Napisz opinię

Haidu - Kamień ceramiczny do ostrzenia - HCP - 1000

Haidu_logo.jpg (140×40)


Haidu to mała manufaktura na Węgrzech zajmująca się produkcją doskonałych ostrzałek. Ideą powstania marki było stworzenie kamienia, który jest w stanie poradzić sobie z ostrzeniem noży ze stali hartowanej powyżej 60 HRC. 

Kamienie ceramiczne HAIDU produkowane są ręcznie poprzez wypalane w wysokiej temperaturze. Różnorodność rozmiarów, kształtów i gradacji daje możliwość ostrzenia na sucho lub mokro niemal każdego narzędzia tnącego.